Hévíz nyerte a rangadót, Lenti fordítani tudott

2015. február. 23., 16:42   |

Andráshida idegenben, Csesztreg otthon tudott nyerni.

Andráshida idegenben, Csesztreg otthon tudott nyerni. Zalaegerszegről igazolt Tanque kettőt vállalt a 4 zalaszentgróti gólból.

Megye I. 16. forduló

Hévíz SK - Olajmunkás SE Gellénháza SE 1-0 (0-0) Hévíz műfüves pálya Jv: Lakics Péter Hévíz: Szabó Á., Herbály G., Rákhely M., Vasas K., Rácz I., Keszthelyi P., Horváth M.(65’Fisli A.), Lékó R.873’Hetesi P.), Szőke Á.(73’Huber Á.), Horváth G.(68’Karakai A.), Horváth M.(55’Nagy B.) Edző: Koller Zoltán Gellénháza: Dóra A., Pilisi Zs., Simon P., Balogh B., Pintér Á., Papp T., Bognár P., Boronyák B.(46’Friss Sz.), Horváth B., Nikitscher N.(65’Lukács L.), Horváth L.(71’Bencze P.) edző: Bencze Péter Gólszerző: Lékó Roland(54) Amikor a 16. forduló előtt lapunk olvasója a tabellára tekintett, akkor láthatta, hogy mindkét együttes számára nagyon fontos a győzelem, hiszen amennyiben riválisaik érvényesítik a papírformát, (sok függ még a vasárnapi meccsektől) akkor - ha kikap a Hévíz – nagyon leszakad a Lentitől illetve az ASC –től. No, meg eddigi három meccsükön még csak pontot sem szereztek ellenük az olajosok. Vagy - ha kikap a Gellénháza - akkor több helyet visszacsúszik a tabellán és az a kétes dicsőség éri, hogy az Olaj lesz a legjobb középcsapat. Már nem kell találgatnunk, hiszen nyert a Hévíz, a Gellénháza pedig leszakadni látszik. Körülbelül százan állhatták körül a hévízi műfüves ketrecét, amikor a „Hévíz Ultras” zöld füstjelére, de még inkább Lakics sípszavára egymásnak feszült a két csapat. Még jó, hogy ezen a pályán nincsenek gyeptéglák, mert bizony jó párat kirúgtak volna belőlük a focisták; csak úgy szikrázott még a labda is a kemény összecsapások során. Gyors volt a játék, a lecsorgókat, a kirúgásokat szinte csak a hazaiak szedték össze, míg a vendégek néhány pontrúgással veszélyeztettek, ám a játékot a Hévíz irányította. Azonban fölényük nem volt annyira nagy, hogy az igazán meggyőző lenne. Fordulás után is váltakozó szerencsével folyt a játék, aztán elérkeztünk az 54. perchez, amikor a messzi Tarpáról most Hévízre igazolt Lékó Roland cikázott át az egymásra váró Olajmunkás védők között és gurított 16 méterről nagy hidegvérrel laposan a jobb alsó sarokba. Ezután mind az öt cserelehetőségét kihasználta Koller Zoltán, míg a vendégek két cseréje után harmadikként maga Bencze Péter is pályára lépett, a 80. percben 18 méterről ellőtt szép szabadrúgását Szabó Ádám látványosan a levegőben úszva öklözte ki. A meccs vége felé többet támadtak a vendégek, de fogyott az idő, ráadásul az utolsó Hévíz-kontra majdnem góllal végződött, ám Dóra résen volt, (ez már a 93. perc!) a megkaparintott labdát egy gyors kirúgással továbbítja a középkörben álló társának, aki megiramodik, létszámfölényben az olajosok! Ám ekkor sípszó hasít a szép fürdőváros levegőjébe, majd még egy és még egy. Vége, ennyi volt. – tudósított Bartusch Géza. Koller Zoltán a Hévíz vezetőedzőjének értékelése: - A mai mérkőzésre visszatekintve az a legnagyobb negatívum a számomra, hogy egy sima mérkőzést nehezítettünk meg saját magunknak, mert a két csapat közt 3-4 gól különbség volt. Az viszont külön öröm számomra, hogy egy olyan, erős ellenfelet győztünk le, amely hasonlóan 4-et edz egy héten mint mi. A játékosaimnak gratulálok, a Gellénháza csapatának sok sikert kívánok. Bencze Péter Gellénháza vezetőedzőjének értékelése: - Hát úgy kezdeném, hogy ma nem játszottunk jól, mert túlzottan szerettük volna ezt a sikert és versenybe akartunk maradni a dobogóért ez elment sajnos! Ami mellett nem szívesen megyek, mennék el, hogy kanizsai bírót kapunk egy ilyen fontos meccsre, amikor mindenki tudja fél hévízi csapat kanizsai!!! Kérdem én miért nem lehet ilyenkor Lentiből küldeni bírót...!!!??? Gratulálok a csapatomnak és egyet ígérhettek, hogy minden éllovas csapatnak megnehezítjük majd a dolgát, és nem adjuk senkinek sem könnyen a börünket! Gratulálok a Hévíz csapatának a győzelemhez! Femat Csesztreg SE - Nagykanizsa UFC 2-0 (1-0) Csesztreg Jv: Vizi István Csesztreg: Fábián Á., Kovács M., Elek Zs., Molnár G., Horváth R.(55’Pászti M.), Nagy N., Szekeres R., Horváth M.(75’Orbán L.), Nemsics B.(62’Nagy R.), Pethő J.(86’Nagy G), Kiss B.(69’Szalai Á) Edző: Fentős Pál Nagykanizsa: Gyulai A., Kotnyek I., Schuller F., Völgyi D.(46’Szép D), Tislér R., Zsirai A., Grudics K., Kiss J.(69’Hollender Gy.), Szalai D.(69’Nagy M.), Bene G., Szakmeiszter J.(74’Mulasics B.) Edző: Gyulai Csaba Gólszerző: Kiss Balázs(32), Nagy Norbert(55) Gyulai Csaba a Nagykanizsa vezetőedzőjének értékelése: A hazai csapat jobban alkalmazkodott a játékra alkalmatlan talajhoz, és két szabadrúgás góllal eldöntötte a mérkőzést. Szerszámsziget Zalalövő TK - Szepetnek SE 0-0 (0-0) (Zalaegerszeg műfüves pálya) Jv: Kubicsek Máté Zalalövő: Molnár I., Szőke K., Csáki J., Altinger P., Cseresznyés B., Zsoldos A., Nagy D., Darabos B., Kiss B.(82’Németh K), Winkelbauer L.(75’Herman L.), Tóth B(67’ Tóth D.) Edző: Ostrom János Szepetnek: Hovánszky Á.(5’Horváth Zs.), Turi G., Cserfő L., Németh G., Szabó B., Baranyai Z., Kalinics G., Anger T., Balázs G., Kollár P.(86’Németh A.), László R.(91’Erdős K.), Edző: Iványi Lajos Gólszerző: - Horváth-Méh Kiskanizsa - Lets Do It Technoroll Teskánd ELMARADT Gólszerző: - Vasárnap Műszer Automatika Napred - Tarr Sprint Andráshida 0-2 (0-1) Tótszentmárton Jv: Lapath D. Tótszentmárton: Varga Zs., Kapuvári Z., Kéri I.(46’Proszenyák M.), Proszenyák M., Markek P., Markek I., Pintér B., Radmanics Á., Husz M., Kéri P.(61’HorTulézi B.), Kuzma V. Edző: Dr. Takács Zoltán Andráshida: Horváth M., Török T., Pesti A., Tóth L., Kovács L., Bandics Á., Varga Sz., Sági A., Horváth T., Kalamár M., Horváth B. Edző:Dobos Sándor Gólszerző: Tóth László(12); Török Tamás(75)   Magabiztos és egyértelmű győzelmet aratott a Hida az első tavaszi bajnokin. A csapat az összjátékot illetően kicsit döcögve igazodott a talajhoz, pedig a hazaiak mindent elkövettek azért, hogy a lehető legjobb körülmények fogadják vasárnap a csapatokat a hét közben még víz alatt lévő pályán. A hazaiak kapusa, Varga Zsolt sorozatos bravúrjaival a mezőny legjobbjának bizonyult. Tóth Laci számos helyzetéből egyet gólra váltott, majd Sági András szögletét Török Tamás bólintotta a kapuba, lezárva ezzel a nyitott kérdéseket. - írta az Andráshida Sport Club facebookos oldala Markek István, az FC Napred trénere: - Akik belülről ismerik a gondjainkat, azoknak nem annyira fájó a mai vereségünk! Gratulálok az Andráshida csapatának, sportszerű mérkőzésen gyűjtötték be a három pontot. Dobos Sándor, az Andráshida SC vezetőedzője: - A játékunkkal alapvetően elégedett vagyok, bár láthatóan még van hová fejlődnünk. Csapatom jól alkalmazkodott a körülményekhez. A helyzetkihasználással voltak problémáink, ezért volt végig nyílt a mérkőzés. Ha kicsit pontosabbak lettünk volna a befejezéseknél, akkor sokkal nyugodtabb mérkőzésünk lett volna. Nem tévesztett meg minket sem ellenfelünknek a tabellán elfoglalt pozíciója, sem pedig azok az előzetes hírek, melyek szerint sérülések is tizedelik őket. Régóta ismerem Markek István kollégámat, mindig remekül készíti fel a csapatait, így történt ez most is.
FC Napred - Tarr Sprint Andráshida 0-2 (0-1) Videót Dobos István készítette!
Köszönjük Dobos Istvánnak a VIDEÓT és az edzői nyilatkozatokat! Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót VFC - Letenye SE 4-2 (1-1) Zalaszentgrót Jv: Szente Róbert Zalaszentgrót: Jankovics P., Balogh Á., Fodor A., Balogh Z., Tóth R., Kovács D., Ferenczi D.(88’Farkas Zs.), Németh A.(69’Lukács Zs.), Marcus Vinicius., Szép M. Edző: Rózsa László Letenye: Gazdag G., Zsohár G., Sánta T., Korpics K., Takács Á., Öri Cs., Kanizsai R., Tuti D., Orsós Zs.(46’Csesztregi M.), Vörös K.(70’Hencz M.), Mbu Gólszerző: Fodor A(35); Dos Santos(49,84); Ferenczi D.(76) ill. Sánta T.(28); Vörös K.(48) Semjénháza SE - Lenti TE Sport 36 1-2 (1-0) Semjénháza Jv: Kiss Norbert Semjénháza: Szabó Gy., Sárfán R., Orbán I., Kozári G., Latin R., Kuzma P., Kocsis D., Somodi S(65’Szántó A)., Nagy R., Horváth D.(75’Szollár N.), Papp D. Edző: Kiss István Lenti: Balogh B., Fehér B., Czigány Á., Kondákor Sz., Nedelkó J., Kiss K, Sárkány B.(73’Hermán P.), Balog M.(46’Völgyi M.), Hobór G., Nagy B.(69’Sebők J.), Horváth Sz.(46’Kancsal B.) Gólszerző: Sáfrán R.(4) ill. Völgyi M.(58), Kondákor Sz.(75) Kiállítás: Kozári G.(61) Semjénháza SE Nehéz győzelem a tavaszi szezon első meccsén, de a lényeg hogy a csapat elhozta a 3 pontot Semjénházáról. Az első félidőben gyorsan vezetés szerzett a hazai csapat akik bátran játszottak és nem illetődtek meg az első helyen álló Lenti Te csapatától. A második félidőben már a csapatunk alakította ki sorra a helyzeteket és dominált a meccs hátralévő részében.Második félidő első perceiben Hóbor lövése csattant a felső lécen ezt követően jobb oldalról Hóbor ívelte be a pontrúgást és Völgyi fejelt a kapuba aki a félidőben állt be. Ezt követően Völgyi harcolt ki egy 11-st, de Hóbor nem tudta értékesíteni így maradt az 1-1. Majd csapatunk sorra alakította ki a helyzeteket . A döntő gólt Sebők szabadrúgása után Kondákor fejelt a kapuba és ezzel megnyerte a mérkőzést a csapatunk. Küzdelmes mérkőzésen elhoztuk a 3 pontot és ezzel meg őriztük az első helyünket a tabellán. - írta a 1935 Lenti Torna Egylet facebookos oldala Zalagrár Pókaszepetk SE - Csács-NSE 0-1 (0-0) Pókaszepetk Jv: Jakab Bálint Pókaszepetk: Gál J., Varga Sz.(72'Huszár G.), Száraz Z., Szekeres Sz., Csik Z., Büki T., Bognár K., Hemela T.(57'Salamon R.), Kónya M.(77'Farkas Á.), Bertók I., Borsos Cs. Edző: Lepár Attila Nemesapáti: Kozma I., Szeglet K., Éder T., Somogyi R., Sziráki P., Lepár T., Horváth P., Csongár P., Horváth Á.(56'Rédei R.), Koczor Sz., Kámán M.(80'Szeglet Sz.) Edző: Kovács Imre Gólszerző: Csongár P.(47) Lepár Attila a Pókaszepetk vezetőedzőjének értékelése: Már sokadik döntetlenes mérkőzésünket bukjuk el sorozatban .Az első félidőben a vendég csapatnak volt egy kapufája és a játék a két tizenhatos között zajlott. A második félidő első percében a vendégek mindjárt eldöntötték a meccset mi egy kicsit az öltözőben maradtunk és egy les nem les szituációból megszerezték a győztes gólt .Nekünk marad még egy-egy vendég kapus védés lábbal és kézzel. Küzdelem volt csapatom részéről a jó játék még várat magára. Kovács Imre a Csács-NSE vezetőedzőjének értékelése: - Végig irányítottuk a mérkőzést és egy szép akció góllal megérdemelten nyertünk. Tabella a 16. forduló után: